27.05.2014

20 травня поточного року представниками ТК 165 «Індустрія безпеки» та ВГО «УФІБ», на яке покладено функції відповідального секретаріату ТК 165, було прийнято участь у спільній робочій нараді представників технічних комітетів стандартизації України з питань огляду стану справ національної стандартизації та можливості його поліпшення шляхом прийняття нового Закону України «Про стандартизацію».

Організація наради проводилась за ініціативи ТК 25 у конференційному залі Українського НДІ цивільного захисту.

Були розглянуті питання щодо непотрібності державної експертизи проектів стандартів, яка фінансово суттєво гальмує розвиток процесів розроблення та прийняття національних стандартів.

Виступаючими було зазначено, що вирішення у найкоротші терміни проблем з проведення експертизи та процедури затвердження Мінекономрозвитку національних стандартів, а також вилучення із тендерних закупівель робіт зі стандартизації є основними завданнями найближчого часу.

За результатами робочої наради було складено відповідний протокол з прийняттям основних рішень:

1. Опрацювати питання щодо створення наглядової ради технічних комітетів та підготувати проект Меморандуму про співробітництво у сфері стандартизації та направити його до технічних комітетів для розгляду.

2. Звернутися до Мінекономрозвитку України з проханням організувати засідання представників технічних комітетів за участю Міністра економічного розвитку та торгівлі України, представників департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку України, представників ДП «УкрНДНЦ» з метою обговорення актуальних питань у сфері стандартизації.

3. Направити до уповноваженого комітету Верховної Ради України нові актуальні зауваження та пропозицій до проекту Закону України «Про стандартизацію», озвучених на робочій нараді.


Возврат к списку