27.05.2014

23 травня представники дирекції ВГО «УФІБ», яка є членом ТК стандартизації 302 «Енергоефективність будівель та споруд», на запрошення секретаріату ТК 302 прийняли участь у круглому столі на тему «Визначення перспектив розвитку сучасного міста за основами зеленої економіки».

Захід проводився у НДІБК у м. Києві за участі міського голови м. Львова Андрія Садового та директора інституту місцевого розвитку Олени Бабак.

Доповіді були присвячені досвідам використання енергозберігаючих технологій для житлових будинків в Україні.

За результатами круглого столу щодо актуальних питань з енергоефективності визначено наступне:

1. В Україні використання енергозберігаючих технологій у будівництві та під час виконання реконструкцій існуючих житлових будинків проводиться дуже повільно та зовсім неактивно.

2. Найбільш ефективними енергозберігаючими технологіями у житлових будинках визначено пасивні технології енергозбереження з використанням будівельних конструкції. Термін самоокупності: до 5 років.

3. Неефективними визначено використання у житлових будинках автоматизованих систем моніторингу та управління класі енергоефективності В, А. Термін самоокупності: до 20-25 років. Ефективними визнано тільки використання засобів контролю та управління з локальним принципом регулювання класу С.

4. Запропоновано поновити ініціювання після прийняття закону України «Про енергоефективність» послідовного затвердження нормативно-правових актів спочатку КМУ, а потім на рівнях кожної ОДА та МДА з вимогами активізації процесів набуття енергоефективності будівель і споруд та їх паспортизації (сертифікації).


Возврат к списку